Energetický management

Pomocí energetického managementu lze v administrativních budovách poměrně snadno a bez velkých investic snížit náklady spojené s dodávkou energií až o 5%. Využitím vhodného softwaru pro energetický management je možné dosáhnout odstranění zbytečných energetických spotřeb a snížení spotřeb nevyhnutelných. Pomocí takového softwaru je možné sledovat spotřebu energií s měnícími se vnějšími podmínkami a shromažďovat rozsáhlé údaje o nákladech a spotřebách v reálném čase. Analýzy těchto shromážděných dat dávají předpoklad k získání výhodnější vyjednávací pozice při jednání s dodavateli energií a v neposlední řadě umožňují srovnání a hodnocení mezi jednotlivými budovami (odběrnými místy) na základě měření používaných v energetice.

Přínosy:

  • snížení ročních nákladů na energie obvykle o 5%

  • poskytuje snadný přístup k naměřeným datům

  • pomocí vyhodnocování spotřeb možné vyjednávání lepší sazby odpovídající spotřebě u poskytovatele energií

  • snižuje podnikatelské riziko představované změnami nákladů na energie

  • snižuje riziko překročení emisí uhlíku

  • zlepšuje rozhodování při rozdělování použití spotřeb, umožňuje porovnávat hodnotit a snadno směřovat energie a úsilí tam, kde přinesou největší efekt

 

Sledovat a kontrolovat tok energií je nemožné bez využití správných nástrojů. Naše firma Vám nabízí centralizaci řízení energií, založenou na skutečných provozních datech. Toto centralizované řízení a sledování poskytuje managerům nástroj k pochopení na „co“, „kde“ a „jak“ jsou zakoupené energie v organizaci využívány. Našim cílem je optimalizovat spotřebu z hlediska nákladů a indexů spotřeby, prosazovat osvědčené postupy a nástroje podle nejlepších příkladů z praxe.

 

 

POKUD MÁTE ZÁJEM O OSOBNÍ BEZPLATNOU KONZULTACI

S NAŠÍM ODBORNÍKEM NEBOJTE SE NÁS KONTAKTOVAT.