Jezděte ekologicky

a úsporně

s elektromobily

Aktuálně možnost získat dotaci 250 tis. Kč na elektromobil pro obce!

Ve spolupráci se společností innogy Vám nabízíme kompletní řešení pro čistou mobilitu, abyste mohli s trendem budoucnosti začít již dnes.

1) Řešení pro dobíjení elektromobilů

Vozidla lze dobíjet např. v garáži Vaší budovy nebo na parkovišti pomocí nabíjecích stanic se střídavým proudem (AC). Doba nabíjení je závislá na technických možnostech vozidla, tzn. výkonu usměrňovače. Zpravidla se pohybuje od 4 do 8 hodin pro plné nabití. Současná vozidla mají dojezd typicky 100 - 200 km, tedy dostačující pro denní provoz. V případě delší dojezdové vzdálenosti lze dobíjet také na veřejných stanicích rychlého dobíjení stejnosměrným proudem (DC) obvykle v řádu minut pro prodloužení dojezdu.

Nabíjecí stanice (AC) jsou určeny pro montáž na zeď (tzv. wallbox) nebo pro parkovací stání venku (tzv. sloupek). Nabíjecí stanice od innogy vyrobené v Německu jsou ověřené tisícovkami instalací, mají bezpečný provoz. Design a logo lze individuálně upravit.

Zajistíme připojení, stavební úpravy, osazení, instalaci elektro, revizi a zprovoznění na klíč.

Nabíjecí stanice pro rychlé dobíjení (DC) určené primárně pro veřejné dobíjení jsou na dotaz.

eBox

  • výkon až 11kW (dle vozidla)

  • až 5x rychlejší než domácí zásuvka

  • kompaktní řešení k instalací na stěnu

  • indikátor stavu nabíjení

eStation

  • výkon až 2x 22kW

  • dobíjení dvou vozidel současně

  • krytí pro venkovní využití

  • odolné proti vandalizmu

  • indikátor stavu nabíjení

2) Vozidla dostupná na českém trhu a financování

Na českém trhu jsou již dnes vozidla pro osobní dopravu od malých typů VW e-UP, střední VW e-Golf po 5-místný prostorný sedan Hyundai IONIQ. Dosud nejvíce vyrobených kusů a také prodaných na českém trhu má Nissan Leaf.

Nissan Leaf (2018) s 40kWh baterií a dojezdem přes 300km s cenou od 850 tis. Kč a možností dotace 250 tis. Kč

VW e-UP s 18,7kWh baterií a dojezdem kolem 160km s cenou pod 500 tis. Kč a možností dotace 250 tis. Kč

Užitkové vozy jsou zastoupeny opět značkou Nissan, dále speciálním vozidlem německé pošty Streetscooter a nebo vyšší třída zastoupená skříňovým vozem VW e-Crafter. 

Streetscooter je auto stvořené pro rozvoz. Bylo vytvořeno pro neměckou poštu a nyní je dostupné i na trhu. Má jednoduchý interiér, ale velkou nákladní plochu a možnost speciálních úprav. Dojezd je sice kolem 80km, ale to většinou postačí.

Nissan ENV200 je možné pořidit zatím ve verzi s 24 kWh a dojezdem kolem 120km, ale čeká se nová verze zhruba s dvojnásobkem. 

3) Sdílená mobilita pro obce i firmy

Elektromobilita není jen o autech na elektřinu, je to nový způsob přepravy, ekonomika provozu, ekologie, zážitek z jízdy a nové možnosti využití. Do budoucna lze počítat se zpřísněním ekologických norem a pravděpodobně i zavedením emisních zón.

Důležité je, aby byl elektromobil co nejvíce využit a Vy jste profitovali z nízkých nákladů na údržbu díky malému počtu dílů podléhajících opotřebení, tzn. zlomek nákladů na servis a také až o 3/4 nižším nákladům na palivo a tedy ujetý km.

Efektivní je elektromobily sdílet, ať v rámci flotily, mezi zaměstnanci, mezi úřadem a místními firmami nebo s občany (tzv. carsharing). K tomu slouží aplikace pro rezervaci vozidel uživateli a na pozadí jejich dispatching a zúčtování případných plateb za užití.

Taková řešení Vám umíme také dodat včetně proškolení a osazení vozidel technologií.